OFERTA

treningi relaksacyjne i pro-zdrowotne

Od zawsze borykamy się z bólami w różnych częściach ciała. Migrenami bądź po prostu złym samopoczuciem czy nawet depresją

Nasze ciała są pospinane, mięśnie nie mają możliwości pracować poprawnie a co z kolei prowadzi do dalszych schorzeń i nieprawidłowych postaw. Stres, brak snu, nieprawidłowa dieta, nieusystematyzowany tryb życia oraz brak ruchu. To wszystko ma odzwierciedlenie w nas i się pogarsza. Jest na to prosty sposób! Relaksacja i ruch. Ale odpowiedni ruch. „ The Harmony ” wychodzi naprzeciw tym problemom. W ranach wyciszenia, uspokojenia całego organizmu, uzyskanie dobrych rezultatów w dowolnej dyscyplinie sportu jak i po prosu pełnej mobilności nacodzień prowadzi zajęcia:

IMG-20210915-WA0019

Zdrowy kręgosłup

 to program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia te pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe – rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki ciała oraz samopoczucia. Zajęcia „Zdrowy kręgosłup” mają charakter zarówno profilaktyczny, jak i terapeutyczny. Brak ruchu powoduje, że mięśnie tracą elastyczność i przestają prawidłowo utrzymywać kręgosłup. Dlatego w fitness klubach oraz w szkołach jogi organizowane są zajęcia dedykowane problemom z kręgosłupem.
Dodatkowo podczas zajęć zajmujemy się nauką prawidłowego oddychania, wyciszenia wszystkich komórek i rozluźnienia całego ciała. Towarzyszyć nam będzie przy tym wyciszająca i kojąca muzyka. która pomoże w osiągnięciu wyznaczonych celów.

Stretching

– to forma aktywności fizycznej, która często jest pomijana, pomimo iż niesie za sobą wiele korzyści. Stretching to ćwiczenia rozciągające, które znane są ze starych opracowań chińskich i indyjskich. Regularne wykonywanie stretchingu nie tylko przez sportowców, ale przez każdego z nas, jest doskonałą formą terapii pomagającej na poprawę i utrzymanie sprawności ruchowej, wspaniały system redukcji stresu oraz napięć mięśniowych oraz łatwa droga do polepszenia jakości życia.
Stretching jest ściśle związany z wykonywaniem ćwiczeń oddechowych, rozluźniających i rozciągających przy towarzystwie muzyki relaksującej. W stretchingu wykorzystuje się zarówno ćwiczenia rozciągające, relaksujące oraz elementy jogi, jak i pilatesu. Trening w formie stretchingu wykonuje się na trzech poziomach trudności: łatwy, średni, trudny w zależności od stopnia zaawansowania ćwiczącego.
Do zajęć stretchingu zaliczamy wstępną rozgrzewkę a następnie przechodzimy przez kolejne, bądź wybrane partie ciała które będziemy rozciągać.

IMG-20210915-WA0033

Relaksacja

 – zajęcia skierowane na całkowitą relaksacje, odprężenie za pomocą
różnych technik oddychania i całkowitego wyciszenia. Przeznaczony dla wszystkich cierpiących z powodu przewlekłego stresu, depresji, nerwicy, chcących odzyskać wewnętrzny spokój i równowagę.